Inter nakon preokreta savladao Empoli i zasjeo na čelo Serie A: Pogledajte fantastičnu asistenciju Džeke za Sancheza

Fudbaleri Intera pobijedili su na svom stadionu ekipu Empolija rezultatom 4:2 u 36. kolu Serije A.

Inter je danas neočekivano teško došao do bodova, jer je Empoli poslije pola sata igre imao dva gola prednosti, ali je onda uslijedio veliki preokret, piše scsport.

Već u petoj minuti Pinamonti je donio prednost Empoliju, a novi šok umalo je uslijedio u destoj minuti kada je Zurkowskom poništen pogodak zbog ofsajda.

Ipak, u 28. minutu sve je bilo čisto, Asllani je pobegao odbrani Intera, De Fraj je napravio grešku, pustio loptu, a napadač Empolija je duplirao vodstvo gostiju.

Inter je bio u nokdaunu, ali je uslijedio neverovatan preokret. U 40. minutu DiMarco je centrirao oštro kroz peterac, a Romagnoli u želji da interveniše pogodio je svoju mrežu za 1:2.

U posljednjim trenucima prvog dijela igre, Lautaro Martinez je bio na pravom mjestu, Calhanoglu je vratio povratnu, a Argentinac vanjskim pogodio sam ugao za 2:2.

Inter je nastavio da napada i da dominira u nastavku, a šanse su se redale. Probali su Perišić, Barella, ali je golman Empolija Vicario činio čuda.

Međutim, on ništa nije mogao u 64. minutu, nakon jednog odbitka, Lautaro je dočekao loptu i zategao je u mrežu za 3:2.

Inter je do kraja sačuvao prednost, potpuno je zasluženo preokrenuo, jer je imao preko 30 udaraca ka golu. U finišu je i naš Edin Džeko, koji ušao umjesto Lautara u 70. minuti, imao dvije šanse, pogodio je stativu, potom je šutirao sa 10 metara preko gola.

Džeko se u posljednjoj sekundi iskupio, sjajno je prošao po lijevom boku i proigrao Alexisa Sancheza koji je poslao loptu pod prečku za konačnih 4:2.

Inter je ostao u trci za titulu, sada je lider i ima 78 bodova, Milan 77, ali i meč manje, u nedelju gostuje Veroni.