Iranske vlasti za civilno vazduhoplovstvo saopštile su danas da su ponovo otvorile zapadni dio vazdušnog prostora zemlje.
"Zapadni vazdušni prostor zemlje, kao i istočni vazdušni prostor, aktiviran je operativno i to 24 sata dnevno“, prenijela je iranska državna televizija IRIB, pozivajući se na ove vlasti.
Navedeno je da su uspostavljeni svi potrebni uslovi kako bi se omogućili domaći i tranzitni letovi iznad vazdušnog prostora Irana.
"Svim aerodromima u zemlji dozvoljen je rad u skladu sa uslovima i odredbama navedenim u Publikaciji vazduhoplovnih informacija (AIP)“, dodaje se.
Vazduhoplovne vlasti su objasnile da će aerodromi Kish i Asaluyeh u južnom Iranu također raditi od izlaska do zalaska sunca.