naftno čvorište

Iran prijeti odmazdom na nakon što su američke snage napale otok Kharg

Raport
Piše: Raport
AA 20260313 40812939 40812907 IRANCI SE OKUPLJAJU U TEHERANU POVODOM DANA ALKUDSA U JEKU RATA SA SADOM I IZRAELOM

Iranske oružane snage izjavile su danas da će svaki napad na iransku naftnu i energetsku infrastrukturu dovesti do napada na energetsku infrastrukturu u vlasništvu naftnih kompanija koje sarađuju sa Sjedinjenim Američkim Državama u regiji, objavili su iranski mediji.

Upozorenje je stiglo nakon što je američki predsjednik Donald Trump rekao da su SAD uništile vojne ciljeve na glavnom iranskom naftnom čvorištu, otoku Kharg, prenose agfncije.

Otok služi kao izvozni terminal za 90 posto iranskih pošiljki nafte.

Iran SAD Donald Trump Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu