Iran je objavio da je gađao 27 američkih vojnih lokacija u regiji. Iranska revolucionarna garda (IRGC) saopćila je da su mete bile i izraelska zračna baza Tel Nof, vojno centar i veliki kompleks odbrambene industrije u Tel Avivu.
Prema navodima IRGC-a, riječ je o šestom "valu" osvetničkih napada u kojima su korišteni projektili i dronovi. Garda je poručila da će nastaviti sa svojim ratnim djelovanjem, no ove tvrdnje nisu neovisno provjerene.
"Oružane snage Islamske Republike Iran neće dopustiti da utihnu sirene za zračnu uzbunu na okupiranim teritorijima i u američkim bazama. Nastavit ćemo s ponovljenim i bolnim udarima, što predstavlja nov i vrlo težak korak osvete", stoji u saopćenju koje prenose državni mediji IRIB-a.