Za dva dana

Iranski general objavio: Ubili smo i ranili 650 američkih vojnika. Napadnut je i nosač aviona koji je 'pobjegao'

Dodao je kako je 'prirodno da Amerikanci poriču ili prikrivaju žrtve'
Raport
Piše: Raport
Hezbolah11

Više od 650 američkih vojnika ubijeno je ili ranjeno u prva dva dana iranske operacije odmazde pod nazivom "Istinsko obećanje 4", objavio je danas Korpus čuvara islamske revolucije (IRGC). 

Navode i da je u napadima iranskih snaga nosač zrakoplova USS Abraham Lincoln "bio prisiljen na povlačenje iz iranskih priobalnih voda".

S druge strane, američka vojska je jučer objavila da je broj poginulih tijekom sukoba s Iranom porastao na šest. To su zadnji službeni podaci o gubicima SAD-a koje je objavila američka vojska.

Glasnogovornik IRGC-a, brigadni general Ali Mohammad Naeini, rekao je danas da su iranske snage nanijele teške gubitke američkim vojnim postrojenjima u regiji Perzijskog zaljeva.

"Tokom prva dva dana rata ubijeno je ili ranjeno 650 američkih vojnika", izjavio je general Naeini. Dodao je kako je "prirodno da Amerikanci poriču ili prikrivaju te žrtve", ali je naglasio da iranske obavještajne službe i izvješća s bojišta potvrđuju te brojke.

Iran Izrael SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu