Prijetnja ratom?

Iranski ministar zaprijetio Izraelu: Ako ne prestanete, možemo zamisliti bilo kakvu mogućnost

Piše Agencije
iranski ministar

Iranski ministar vanjskih poslova upozorio je da bi se nasilje moglo proširiti na druge dijelove Bliskog istoka ako izraelski napadi na Pojas Gaze odmah ne prestanu.

Hossein Amir-Abdollahian razgovarao je s novinarima u Beirutu nakon sastanka sa svojim libanskim kolegom tokom kojeg su dvojica dužnosnika pozvala na prekid izraelskih napada na Gazu. Također se susreo s vođom Hezbolaha Hassanom Nasrallahom, kao i s privremenim premijerom Najibom Mikatijem i predsjednikom parlamenta.

"Ono što je smiješno je da Amerika, u vrijeme kada poziva strane na samoobuzdavanje, dopušta kriminalcima u lažnom cionističkom entitetu da ubijaju žene, djecu i civile u Gazi", rekao je Amir-Abdollahian.

AP izvještava da je upozorio da "ako ovi organizirani ratni zločini koje je počinio cionistički entitet ne prestanu odmah, onda možemo zamisliti bilo kakvu mogućnost".

Amir-Abdollahian je rekao: "Amerika ne može slati oružje i bombe da ubijaju žene, djecu i civile u Gazi i istovremeno pozivati sve strane na samoobuzdavanje."

Nakon susreta s Mikatijem, Amir-Abdollahian je rekao: "Ono što nam je važno je sigurnost u Libanonu i kako očuvati mir."

Amir-Abdollahian je prije dolaska u Beirut posjetio Bagdad, a kasnije danas trebao bi otputovati u glavni grad Sirije Damask.

Hossein Amir-Abdollahian Iran rat u Izraelu Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu