Nakon što su pojedini mediji objavili da Ramu Isaka, federalnog ministra unutrašnjih poslova istražuje POSKOK, i da je pozvan u SIPA-u, on se javio Raportu.
U trenutku poziva Isak je bio u zgradi Parlamenta FBiH na sjednicei Nezavisnog odbora.
"Nikakav zvaničan poziv za saslušanje nisam dobio. Mene su jučer pozvali telefonom i pitali mogu li doći. Otići ću danas da vidim o čemu se tu radi", kaže Isak.
Iz POSKOK-a nam je rečeno da ništa za sada neće komentirati.
Isak se u 14 sati pojavio u SIPA-i nalazi se na saslušanju.
Prema informacija Raporta, Finansijski odjela SIPA-e uključio se u istragu POSKOK-a.