Nogometni savez BiH posljednih sedmica ponovo je centru pažnje javnosti.
Kao i obično, ne zbog fenomenalnih rezultata i uspjeha, nego zbog skandala koji potresaju bosanskohercegovačku kuću nogometa.
Već sedmicama mediji objavilju i otkrivaju skandalozne poteze čelnih ljudi NSBiH. Ponovi se politika uvodi u sport i ponovo za rezultat imamo haos i blamažu. U međuvremenu, rezultati reprezentacije BiH su katastrofalni, selektora nema...
No, nije NSBiH od jučer problem. Ova institucija je već godinama, da ne kažemo od osnivanja, leglo korupcije, kriminala i političkog spletkaranja glavešina.
Iz arhive smo izvukli dijelove emisije 60 minuta u kojima je dokumentiran očiti kriminal i korupcija. Neki likovi su ostali isti, neki su završili u zatvoru. Na njihovu mjesto došli su drugi, koji rade sličan posao.
Pogledajte i povucite paralelu:
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Vijesti
Iz arhive 60 minuta: Nogometni savez BiH - leglo kriminala, korupcije i političkog spletkarenja
Raport.Ba