Napadač berlinske Herthe i Obale Bjelokosti Wilfried Kanga (26), zvanično je novo pojačanje Dinama.
Naime, Kanga je danas prošao liječnički pregled i potpisao višegodišnji ugovor s Dinamom. "Modri" su na službenim stranicama objavili potpis novog napadača.
Prema neslužbenim informacijama, Kanga je plaćen 1,7 miliona eura, te je potpisao trogodišnji ugovor uz platu od 750 hiljada eura.
''Wilfried Kanga novi je igrač Dinama, a u maksimirskoj će ekipi osnažiti konkurenciju u ofanzivnom dijelu i proširiti napadački potencijal plavih.
Potpisao je višegodišnji ugovor, a došao je kao igrač berlinske Herthe pri čemu je jesenski dio aktuelne sezone proveo na posudbi u Cardiff Cityju'', stoji u objavi Dinama na X mreži.