Požar koji je u srijedu izbio na odlagalištu automobilskih guma u blizini mostarskog deponija Uborak uspješno je lokaliziran i stavljen pod kontrolu, potvrđeno je iz nadležnih službi.
Prema informacijama iz Operativnog centra Uprave za Civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanske županije, požar su nakon višesatne intervencije ugasili pripadnici Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar.
Iz Civilne zaštite navode da u ovom trenutku nema opasnosti za stambene objekte u blizini, te da je situacija stabilizirana.
Podsjeća se da je i dalje na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće za Grad Mostar, koja je donesena nakon velikog požara na deponiji Uborak 22. lipnja.
Stožer Civilne zaštite ponovo je uputio apel građanima da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka radi zaštite zdravlja i sigurnosti, te da prate zvanična saopćenja i upute nadležnih službi.