Vijesti

Izetbegović komentirao večeru u Beogradu: Vidimo jedno srpsko-hrvatsko udruživanje. To nije slučajno

Raport.Ba
Izetbegovic bakir 2 scaled
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović kazao je nakon Kolegija ove stranke da se razgovarali o izborima, Dejtonskom mirovnom sporazumu, te kako će ga obilježiti, ali i odnosima u regionu. Komentirao je i najavljenu večeru u Beogradu, koju je organizirao Aleksandar Vučić za Dragana Čovića i Milorada Dodika. "Vidimo jedno srpsko-hrvatsko udruživanje, od strane Zagreba i Beograda. Evo danas su Dodik i Čović kod Vučića. Pozvao je dvojicu, a ne trojicu. Ništa od toga nije slučajno. Ne bi trebali na takav način da rade i tako da obilježe 25 godina Dejtonskog mirovnog sporazuma. Na način da takve poruke šalju na BiH, na Bošnjake i na bh. patriote", rekao je. Da su ga pozvali, odazvao bi se i on sastanku, rekao je. "Bh. slika mora biti trodimenzionalna. Kad sam bio u Zagrebu uvjerio sam se da je bilo priče samo sa jedne strane, pa je bilo neophodno razgovarati sa rukovodstvom u Zagrebu", naveo je. Govoreći o budućnosti koalicije sa HDZ-om, rekao je, da bi se riješile stvari moraju doći do kulminacije, čak i u zategnutosti odnosa. "HDZ koji putem HNS-a predstavlja ono što nisu imali do sada, evo i u domovima naroda i parlamentima, moraju vidjet dokle mogu doći s time. Misle da je sad taj mandat da mogu postići stvari, a onda će se sve kako uvijek u BiH završiti kompromisom. Ako hrvatska strana smatra da mora imati legitimne predstavnike, onda ti legitimni predstavnici ne mogu imati kočnice kakve trenutačno imaju", rekao je Izetbegović.
Aleksandar Vučić Bakir Izetbegović Dragan Čović HDZ Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu