Ured izraelskog premijera Benjamina Netanyahua potvrdio je da je Izrael napao radarski niz u blizini Teherana kao odgovor na "iranska kršenja" primirja.
Navodi se da je Iran ispalio jednu raketu na Izrael u 7:06 sati po lokalnom vremenu (5:06 sati po britanskom vremenu) i još dvije u 10:25 sati, nakon što je primirje stupilo na snagu.
Dodaje se da se nakon telefonskog poziva s Donaldom Trumpom izraelska vojska "suzdržala od daljnjih napada".
U pozivu je Trump "izrazio svoju golemu zahvalnost Izraelu" koji je "postigao sve svoje ratne ciljeve".
"Također je izrazio svoje povjerenje u stabilnost primirja."