Izraelska vojska (IDF) objavila je da je započela val zračnih napada na infrastrukturu Hezbolaha na jugu Libanu, nakon što je izdala upozorenja o evakuaciji za četiri sela na tom području.
Primirje u Libanu stupilo je na snagu 17. aprila nakon što su Sjedinjene Države zatražile od Izraela da sjede za pregovarački sto s libanskom vladom, u pokušaju da se mirovni pregovori s Iranom ne poremete novom izraelskom invazijom na Libanon.
Izraelske snage ubile su 10 pripadnika Hezbolaha "koji su predstavljali prijetnju", saopćila je vojska.
'U dodatnoj operaciji boraca višedimenzionalne jedinice uništen je položaj za lansiranje, napunjen i spreman za paljbu, koji je predstavljao neposrednu prijetnju našim snagama", navode Izraelske obrambene snage (IDF).
"Dodatno su uništene infrastrukture za skladištenje borbenih sredstava i vojne zgrade", dodaju iz IDF-a.
Libanska državna novinska agencija objavila je da su izraelske snage tokom noći bombardovale područja Khiama i Qantare na jugu Libana.
Izrael tvrdi da su napadi odgovor na kršenja sporazuma od strane Hezbolaha.
Istovremeno, Hezbolah je poručio da neće prekinuti napade na izraelske snage unutar Liban i na gradove na sjeveru Izraela sve dok Izrael nastavlja kršiti primirje. Prema uvjetima sporazuma, Izrael zadržava "pravo poduzeti sve potrebne mjere u samoodrani, u bilo kojem trenutku, protiv planiranih, neposrednih ili trajnih napada".