Vijesti

Izvještaj BIHAMK-a: Mokar kolovoz, evo gdje očekivati gužve

Raport.Ba
jablanica-guzva-1

Na putevima u Bosni i Hercegovini saobraća se po mjestimično vlažnom ili mokrom kolovozu, a iz Bosanskohercegovačkog auto-moto kluba (BIHAMK) skreću pažnju i na učestale odrone.

Na pojedinim dionicama u kotlinama, kao i preko pojedinih prevoja (Mlinište), magla i niska oblačnost smanjuju vidljivost. Stoga iz BIHAMK-a savjetuju oprezniju vožnju, prilagođenu trenutnim uslovima i stanju na putevima.

Zbog redovnog servisiranja tunela Oštrik i Vukov Gaj na autoputu A-1 doći će do obustave saobraćaja u smjeru Sarajevo sjever - Sarajevo zapad (sarajevska obilaznica) večeras od 19 sati do sutra ujutro do šest sati.

Sporije zbog radova tokom dana saobraća se na magistralnim putevima Jablanica - Mostar (Donja Jablanica) i Semizovac - Olovo (Čevljanovići - Nišići), kao i na raskrsnici Gornja Kalesija - Sapna.

Na dionici regionalnog puta od mjesta Ravno prema magistralnom putu Ljubinje - Trebinje (M-6) saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce.

Zbog sanacionih radova zatvoren je most na ulazu u Nemilu (spoj M-17 sa R-473), a vozila saobraćaju preko raskrsnice u Topčić Polju.

Na magistralnom putu Foča - Goražde, kod mjesta Filipovići, zbog većeg klizišta saobraća se otežano, jednom trakom.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila.

BIHAMK Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu