kraj odgode

JANAF dobio dozvolu za prijevoz nafte u Srbiju do 15. oktobra: To još ne znači da su ponovo odgođene sankcije NIS-u

U cilju dovršetka svih aktivnosti poduzetih temeljem važećeg ugovora o transportu sirove nafte
Raport.Ba
janaf

Jadranski naftovod (JANAF) je ishodio licencu kojom se do 15. oktobra ove godine odobrava učešće u aktivnostima koje su uobičajene i nužne za transport nafte, a u cilju dovršetka svih aktivnosti poduzetih temeljem važećeg ugovora o transportu sirove nafte, objavio je JANAF.

"JANAF nastavlja aktivno, u saradnji s Vladom Republike Hrvatske i svojim američkim pravnim savjetnicima, raditi na mogućnostima za pronalaženje rješenja u skladu s važećim regulatornim okvirom", kaže se u saopćenju.

Dodaje se da JANAF trenutno nema službenu informaciju da je i Naftna industrija Srbije (NIS) ishodila licencu za navedeni period.

Inače, danas istječe dodatna odgoda stupanja na snagu sankcija koje je SAD uveo NIS-u zbog toga što je ta kompanija u vlasništvu ruskog kapitala i sutra bi sankcije trebale stupiti na snagu.

dozvola JANAF NIS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu