Svijet

Japan će platiti 13.6 milijardi dolara da američka vojska bude na tlu Japana

Raport.Ba
Screenshot_3

Japan i Sjedinjene Države postigli su sporazum da će Tokio platiti oko 13.64 milijarde dolara tokom pet godina za američke trupe koje su stacionirane na japanskom teritoriju, objavila je u utorak japanska javna televizijska mreža NHK.

NHK je objavio da će sporazum početi teći od aprila sljedeće godine i trajati pet godina.

Prosječno će godišnje Japan SAD-u plaćati 211 milijarda jena, što je za 10 milijardi više nego u sadašnjoj fiskalnoj godini koja završava u martu.

američka vojska Japan SAD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu