OBJAVA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA

Je li Džeko ovom rečenicom potvrdio da ne dolazi u Hajduk?

Edin Džeko bio je dvostruki strijelac u pobjedi 5:1 Fenerbahčea protiv Hull Cityja. Bh. napadač koji se kroz medije povezuje s dolaskom u Hajduk zabio je engleskom drugoligašu u 38. i 46. minuti utakmice u kojoj je bio na terenu do 70. minute. Poslije pobjede objavio je četiri fotografije i jednu rečenicu na Instagramu.

Prva je to objava Džeke na toj društvenoj mreži u zadnjih gotovo mjesec dana, ali i ona je bila dovoljna za mnoge da je protumače kao jasan znak da nema namjere napustiti Fenerbahče. Pod ugovorom s turskim klubom je i za sljedeću sezonu. "Lijepo je vratiti se kući", napisao je Džeko, koji i u poznijim igračkim godinama dokazuje klasu.

Trofejna karijera

Strijelac koji je zabijao za Romu, Manchester City, Wolfsburg, Inter… u prošloj je sezoni za Fener odigrao ukupno 46 utakmica, a u njima postigao 25 i asistirao za 10 golova.

U ranijem dijelu karijere je s Wolfsburgom slavio ligaški naslov u Njemačkoj, s Manchester Cityjem dvaput bio prvak Engleske, a na trofejnom nogometnom putu igrao je i finale Lige prvaka s Interom. Bilo je to u sezoni 2022./23. Bolji od italijanskog kluba bio je Manchester City s 1:0.