Jedna scena iz meča Engleska – Francuska obišla je svijet. Pogledajte o čemu je riječ

Francuska i Engleska su se sastale u četvrtfinalu Mundijala u Kataru, a Francuzi su golovima Tchouamenija i Girouda slavili sa 2:1.

Francuzi ponovo u polufinalu

Englezi su jedini gol do početka osamdesetog minuta postigli sa bijele tačke, a onda su dobili novu šansu.

Sudija Vilton Sampajo je pregledao VAR posle starta Thea Hernandeza u svom kaznenom prostoru i „tri lava“ su dobila drugi penal.

Harry Kane je i ovog puta preuzeo odgovornost. Zaletio se u 84. minuti ka lopti i lansirao je visoko preko gola.

Po izrazu lica, teško je reći da je na stadionu Al Bayt bilo sretnijeg čovjeka od Mbappea, koji se široko nasmijao već slijedeće sekunde.

Mbappeova reakcija o kojoj priča cijeli svijet

Fantastični mečevi u polufinalu

Engleska je, podsjećamo, u Rusiji prije četiri i po godine stigla do polufinala. Sa druge strane Francuska osvojila titulu svjetskog prvaka pobjedom nad Hrvatskom.

Ovaj put u četvrtfinalu se nalaze ekipe Francuske, Hrvatske, Argentine i Maroka. Prvi će na teren Hrvati i Argentinci koji svoj meč igraju u utorak od 20.00 sati.

Dan kasnije u istom terminu za finale će se boriti reprezentacije francuske i Maroka.

inalni meč Svjetskog prvenstva u Kataru na programu je u sljedeću nedjelju u 16.00 sati. Dok će se meč za treće mjesto igrati dan ranije u istom terminu.