Od početnih 45.000 potrošača koji su bili bez struje, sad ih je 800.
Bar tako kaže Elektroprivreda BiH u svom saopćenju.
Velike snježne padavine napravile su brojne kvarove na mreži, prije svega u Tuzlasnkom kantonu i SBK.
"Zahvaljujući neprekidnom angažmanu elektromonterskih ekipa, snabdijevanje kupaca na područjima u nadležnosti Elektroprivrede BiH se stabilizuje.
Broj kupaca koji su bez električne energije zbog kvarova uzrokovanih nevremenom je oko 800, najvećim dijelom u Tuzlanskom i Srednjobosanskom kantonu.
Snabdijevanje u Zeničko-dobojskom, Unsko-sankom, Bosansko-podrinjskom i Sarajevskom kantonu je stabilno", naveli su iz EP BiH.