Jusuf Nurkić jači od Dončića!

Jusuf Nurkić ne posustaje. Peti uzastopni double-double učinak najboljeg bosanskohercegovačkog košarkaša pomogao je Portland Trail Blazersima da konačno upišu pobjedu.

Nurkić je imao 22 poena i 11 skokova za Blazerse koji su savladali Dallas Maverickse (136:119). Bio je to prvi trijumf tima iz Oregona u NBA ligi nakon serije od pet poraza zaredom.

Jusuf Nurkić: Igrao samo 23 minute

Zanimljivo, Nurkić je na parketu proveo samo 23 minute. No, i to mu je bilo dovoljno da ostvari impresivnu statistiku.

Damian Lillard predvodio je Portland sa 36 poena i 10 asistencija.

Spencer Dinwiddie bio je najefikasniji kod Mavericksa sa 25 poena. Slovenska superzvijezda Luka Dončić držao se na najnižih 15 poena u sezoni.

Trener Mavericksa Jason Kidd povukao ga je sa terena sedam minuta prije kraja.

Dončić je vodeći strijalc najjače svjetske košarkaške lige sa 34,3 poena u prosjeku.

Portland je početkom drugog poluvremena vodio sa čak 20 poena prednosti. Ušli su Blazersi u posljednju četvrtinu sa vodstvom od 106:90. Nurkić je zakucavanjem doveo Blazerse u vodstvo 116:94 na 9:59 do kraja.

Upisali 20. pobjedu u sezoni

Portlandu je ovo bila 20. pobjeda u 42 ovosezonska meča. Tim našeg centra zauzima 11. mjesto u Zapadnoj konferencija NBA lige.

Dallas je peti na Zapadu sa 24 pobjede i 20 poraza.

Ova dva tima će u noći s nedjelje na ponedjeljak igrati novi duel u Portlandu.