neviđene scene

Olimpijske igre: Sudija nakon dva sata poništio gol Argentincima i vratio igrače na teren. Maroko slavio

Fudbalski turnir na Olimpijskim igrama nije mogao da počne uzbudljivije, za to su se pobrinule selekcije Argentine i Maroka.

Utakmica koja je počela u 15 sati završena je tek četiri sata kasnije nakon što je glavni sudija meča prekinuo duel u 16. minuti nadoknade vremena, neposredno nakon gola Argentine za 2:2.

Odmah pošto su Južnoamerikanci dali gol, nervozni navijači Maroka su počeli da ubacuju razne predmete na teren, nekolicina ih je i utrčala na travu i došlo je do prekida meča.

Sudija je povukao igrače oba tima u svlačionicu i od tada se čekao zvaničan epilog utakmice.

Meč je inače produžen 15. minuta, ali je Argentina dala gol preko Medine u 16. minuti nadoknade.

Gol Argentine na kraju je poništen, pošto je strijelac gola bio u ofsajdu nakon VAR provjere.

Marokanci su s 2-1 ponovno izašli na teren, izdržali još nekoliko minuta i upisali tri boda na startu olimpijskog turnira.