Kakva drama u Rotterdamu: Bruno Petković tragičar Hrvatske, Španija osvojila Ligu nacija!

Fudbaleri Španije osvojili su Ligu nacija nakon što su večeras u Rotterdamu, poslije boljeg izvođenja penala, pobijedili Hrvatsku. Regularni tok meča završen je 0:0.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko prilika na obje strane. Najbolju je za Španiju propustio Gavi, a za Hrvatsku Perišić.

U nastavku meča Španci su bili dominantniji. Imali su posjed i nekoliko dobrih prilika. Najbolju je propustio Ansu Fati čiji udarac s gol crte blokira Perišić. Asensio je imao dvije prilike i Rodri jednu, ali Hrvati su se odbranili i otišlo se u produžetke.

U produžecima najbolju priliku je propustio Dani Olmo koji je iz dobre situacije šutirao visoko iznad gola.

Hrvatska je imala lijepu priliku preko Vlašića, ali promjene rezultata nije bilo.

Otišlo se na izvođenje penala gdje je Bruno Petković bio tragičar Hrvata jer je promašio penal u šestoj seriji i Španija je osvojila Ligu nacija.