Izabranici Bilala Šumana napatili su se dok su došli na jugoistok Estonije, gradić s nešto više od 6.000 stanovnika, ali tu nije peripetijama bio kraj.
Iz Sarajeva su putovali u Frankfurt, a potom iz Njemačke u estonsku prijestolnicu Tallinn, odakle su višesatnom vožnjom autobusom stigli na željenu destinaciju. A tamo ih je dočekao pakao. "Zatvoreni po ćelijama 48 sati, bez prava na terasu da izađu, bez obroka dva dana", napisao je na Facebooku Vojislav Rađa, član Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine.
On je dodao da su bh. rukometaši od 2. do 5. januara tri puta testirani na koronavirus i da su svi rezultati bili negativni. "To gospodi iz EHF-a i Estonije nije dovoljno. Momci, izdržite i ovo poniženje, odigrajte utakmicu i pobijedite, za sebe i sve one koji vas podržavaju i vole", napisao je, između ostalog, Vojislav Rađa.
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Sport
Kakva rukometna đubrad: Domaćin u Estoniji "Zmajevima" dva dana nije dao napolje
Raport.Ba