Košarkaši Partizana stigli su do druge pobjede nad ekipom Budućnosti u finalnoj seriji ABA lige. Beogradski tim slavio je rezultatom 83:67, te će im trebati još jedna pobjeda pred domaćom publikom za titulu regionalnog takmičenja.
Partizan je otvorio meč gotovo bez greške — bez promašaja za dva poena i sa samo jednom promašenom tricom, poveo je 11:6. Budućnost je brzo odgovorila serijom 5:0 i izjednačila na 11:11. Završnicu četvrtine obilježio je Aleksej Pokuševski, koji je s četiri poena donio Partizanu prednost 24:19.
Gosti su bolje otvorili drugu dionicu i novom serijom poravnali na 24:24, što je natjeralo Željka Obradovića na rani time-out. Vanja Marinković je prekinuo nalet Budućnosti tricom, a energiju su unijeli i Dwayne Washington Jr. te Carlik Jones. Partizan je do sredine četvrtine izgradio osjetniju prednost, a poluvrijeme zaključio zakucavanjem Tyriquea Jonesa za najvećih +12 — 49:37.
Nastavak je donio nešto mirniji ritam i vodstvo Partizana 56:42, no Budućnost je ekspresno odgovorila serijom 7:0 i smanjila na 56:49. Sterling Brown je zatim pogodio ključnu tricu i dodao još dva poena za 61:54. Iako su gosti ponovo prišli na četiri poena, Partizan je serijom 4:0 završio četvrtinu i zadržao vodstvo — 67:59.
Partizan je ozbiljno ušao u završnu dionicu i odmah preko Ifea Lundberga pogodio tricu za povratak na dvocifrenu prednost — 70:59.
Lundberg je nastavio sjajnu rolu, ubacio još jednu tricu i predvodio seriju 8:0. Time je domaći tim stigao do najveće prednosti na utakmici — 75:59.
Nastavili su domaći kontrolisati utakmicu, te na kraju upisali sigurnu pobjedu 83:67.
Četvrti meč serije igra se u Beogradu 12. juna. Ukoliko trijumfuje Partizan bit će posljednja utakmica, a u slučaju pobjede Budućnosti serija se seli u Podgoricu.