kandidat SNSD-a

Karan nakon pobjede: Ovo je bila odbrana Ustava koji nam daje punu dejtonsku samostalnost. Zapamtite to, dejtonska samostalnost

Ovo je odgovor na pokušaj pravosudnih institucija koje su stvorene da sruše RS, rekao je Karan.
Raport
Piše: Raport
Sinisa karan nova snsd

Siniša Karan, kandidat SNSD-a, obraćajući se na konferenciji za novinare, kazao je da je ovo "noć kada počinjemo ponovo da radimo još jače".

"Od večeras svi su naši građani, pa i oni što nisu glasali za nas. Ono što radimo i nastavit ćemo da radimo u interesu naših građana i RS i napretka svih građana. Ono što smo ponovili, a srpski narod je to prepoznao. Ovo nisu bili obični izbori, ovo je bio plebiscit. Borba protiv velikih neprijatelja kao što je nesretni Schmidt. Ovo je bio državnički odgovor naroda RS da ne unište našu snagu. Ovo je bila odbrana ne samo institucije predsjednika RS, nego i Ustava koji nam daje punu samostalnost u ovom ustavnom okviru, rekao je Karan.

Zatim je rekao kako se RS neće dati nikada i ni za šta.

"Ovo je bila odbrana ne samo institucija RS nego Ustava koji nam daje punu dejtonsku samostalnost u ovom okviru. Zapamtite to, dejtonska samostalnost", rekao je Karan.

Ovo je bila odbrane, rekao je, institucija i "naše samostalnosti".

"Ovo je odgovor na pokušaj pravosudnih institucija koje su stvorene da sruše RS. Mi im kažemo RS je trajna, stvorena mudrošću i branjena žrtvom. Mi smo im danas i večeras, i više puta, rekli - Republika Srpska je trajna i trajni državno-pravni subjekt, stvoren mudrošću, branjen žrtvom i očuvan odlučnošću našeg naroda",  naveo je Karan.

 

Siniša Karan SNSD Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu