U Narodnoj skupštini Republike Srpske u Banjaluci predsjednik RS Siniša Karan je svečano položio zakletvu i stupio na dužnost.
Karan je rekao da želi da se zahvali na povjerenju da danas sa čašću i ponosom može stajati pred poslanicima i 'našim narodom'.
"Posebno hvala lideru SNSD-a Miloradu Dodiku što mi je ukazao povjerenje da nastavim tamo gdje je on stao. I SNSD-u i koalicionim partnerima, kao i našoj Republici, ovdje pred svima vama se zahvaljujem, ali i onima koji su glasali protiv, rekao je Karan.
Karan je dodao da se treba čuvati RS i ono što je dao Dejtonski mirovni sporazum.
"Narod stoji iza svih nas i to je naša dužnost i obaveza. Zahvalnost svim predsjednicima koji su dali veliki doprinos da RS postane međunarodni faktor, kao i hvala svima vama i institucijama RS, rekao je Karan.