ministar policije

Karan zaprijetio: Ne da neće ovdje hapsiti po RS, nego mi treba da gonimo one koji nas krivično proganjaju

Raport.Ba
sinisa karan s

Ministar unutrašnjih poslova RS Siniša Karan sinoć je ponovio da niko ne može hapsiti po RS i da će sve čuvati MUP RS.

"Zakoni koji je donijela NSRS mora da donese da zaštiti sebe i svoju poziciju. I sadašnji zakoni koji su donešeni o neprimjenjivanju zakona Tužilaštva i Suda BiH, SIPA i nedjelovanju na teritoriji Republike Srpske za nas je ustavni zakonski okvir djelovanja.

Ne samo da neće niko biti uhapšen, ili priveden, već suprotno od toga biće apsolutno zaštićen u punoj funkciji zaštite Ustava BiH i Republike Srpske. Sve nadležne institucije trebaju upravo suprotno da rade, da gonimo za rušenje one koji pokušavaju nas krivično-pravno tjerati za odbranu Ustava BiH", rekao je Karan predlažući valjda da institucije RS proganjaju tužioce Tužilaštva BiH.

On je rekao da SIPA, Tužilaštvo i Sud BiH ne mogu ništa raditi u RS.

"Oni su izbačeni iz pravnog sistema Republike Srpske ovim zakonima", jasno je poručio Karan.

Siniša Karan SIPA Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu