"Unatoč ranijim najavama, vrhbosanski nadbiskup u miru, kardinal Vinko Puljić, potvrdio je za Radiopostaju Mir Međugorje da će sudjelovati u konklavama na kojima će biti biran nasljednik pape Franje.
„Nisam do sada odlučio ići na sprovod jer sam čekao mišljenje ljekara. Jutros sam dobio mišljenje ljekara da mogu poći. Poći ću na izbor pape, ali na sprovod neću stići. Jutros sam dobio tu odluku ljekara, pa ću sve polako organizirati. Iako sam mislio da neću ići zbog svog zdravstvenog stanja, sad ću ipak pokušati biti prisutan barem u noveni molitve i za izbor pape“, kazao je kardinal Vinko Puljić, koji je najstariji od svih kardinala izbornika."