Kiks Citya, nova pobjeda Arsenala i ubjedljivi Liverpool

Odigrane su još četiri utakmice petog kola engleske Premier lige. Liverpool, Arsenal i Watford su ostvarili pobjede, dok su Manchester City i Southampton odigrali 0:0.

Jurgen Klopp je promijenio kompletnu odbranu u odnosu na meč sa Milanom, a u odnosu na standardnu četvorku samo je Virgil van Dyk se našao na terenu. Andy Robertson je zbog povrede preskočio ovaj meč, Aleksander-Arnold zbog bolesti, a Matipa je odlučio da odmori. Ipak, tu pretjeranih problema nije bilo u prvom poluvremenu, a i odlično je situacije ispred gola Alisona rešavao Konate.

Liverpool je logično napadao i stvarao šansu. Izuzetnu šansu propustio je Diogo Jota kada je sa par metara promašio prazan gol. Ipak, Redsi su došli do gola do poluvremena, javlja SK.

Odlično je u 43. minutu korner izveo Cimikas, na loptu je natrčao Salah. Njegov šut glavom odbranio je Guaita, ali samo kratko je odbio loptu na nogu Sadiju Maneu, koji ju je rutinski poslao u mrežu i donio domaćinu prednost.

Crystal Palace se u drugom dijelu otvorio, ali umjesto da takva situacija pruži priliku za kontre Liverpoolu, desilo se to da su gosti redali ozbiljne šanse. Najbolju je imao u 72. minutu Eduar je bio u zicer situaciji, ali je sjajno intervenisao Alison.

I onda je uslijedila kazna. Ponovo je Liverpool bio opasan iz kornera. Ponovo je centrirao Cimikas, najviši u skoku je bio van Dyk, koji je spustio loptu na nogu Mohamedu Salahu, a Egipćanin zatresao mrežu, četvrti put ove sezone u Premier ligi, upisavši se na svakoj utakmici na Anfieldu.

Konačnih 3:0 postavio je fenomenalnim golom Nabi Keita, koji je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca i neodbranjivo plasirao u malu mrežicu. Poslije ove pobjede Liverpoul je izbio na lidersko mjesto sa 13 bodova, tri više od Manchester Uniteda, Chelseaja i Evertona, ali i utakmicu više. A u tom društvu je i Manchester City sa istim brojem utakmica kao i Liverpool. Crystal Palace je 13. sa pet bodova.

Iako se predviđalo da će odlaskom Ingsa značajno situacija da se oteža za Southampton, pa čak i da im sledi grčevita borba za opstanak, Sveci su na gostovanju šampionu Manchester Cityu na Etihadu pokazali da su to preuranjene crne slutnje.

Jeste City dominirao, imao čak 13 šuteva na gol, međutim nijedan u okvir. Ali imao je i sreće u 63. minutu. Prvo je sudija Jonathan Mos posle jednog duela u šesnaestercu domaćih pokazao na bijelu tačku a Kyleu Walkeru pokazao crveni karton.

Ipak, posle gledanja VAR odlučio je da preinači odluku i da ipak poštedi Walkera crvenog kartona, a City penala. Međutim, u nadoknadi vremena isti taj VAR je poništio gol Cityu, tako da je na kraju Southampton ipak osvojio vrijedan bod, a City je zabilježio prvi remi i sada je na deobi drugog mjesta sa gradskim rivalom Unitedom, Chelseajom i Evertonom sa po 10 bodova, ali i utakmicom više. Southampton je 13. sa četiri boda.

Posle tri startna poraza Arsenal je zabeležio drugu vezanu pobjedu. Savladan je Burnley u gostima minimalnim rezultatom golom Edegora iz slobodnog udarca, tako da se Arsenal popeo na 12. poziciju sa šest bodova, koliko ima i Watford koji je golovima Ismaile Sara (dva) i Denisa savladao Norwich 3:1 (Puki jedini strelac za Norwich).