NAVIJAČI PRIVUKLI PAŽNJU

Klub kao nijedan drugi: Zastave republike BiH, Srbije i Hrvatske jedna do druge dok Bosanac trese mreže

Čak sedam pogodaka postigli su nogometaši švicarskog Lugana i turskog Fenerbahcea u prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka, a gosti iz Istanbula su slavili 4-3.

Edin Džeko je postigao uvodna tri pogotka za Fenerbahce, sastav kojeg od ove sezone vodi legendarni Jose Mourinho.

El Wafi je u četvrtoj minuti doveo Lugano u vodstvo, a Džeko je uzvratio golovima u 45. iz jedanaesterca i 46. minuti. Na 2-2 je izjednačio Bislimi u 64. minuti, a Džeko je strijelac za 3-2 bio u 67. minuti. Do kraja je svaka momčad postigla po pogodak. Za Lugano je strijelac bio Valenzuela u 94., a za goste Kadioglu u 73. minuti.

Na stadionu u Thunu na kojem se odigrala utakmica pažnju je privukla situacija na jednoj tribini gdje su bile okačene zastave republike BiH, Srbije i Hrvatske jedna pored druge.

Igrač utakmice bio je bh. napadač Edin Džeko, koji se cijelo ljeto spominje kao moguće pojačanje splitskog Hajduka.