kultni bend

Ko je ustvari prvi gitarista 'Plavaca': Djevojke mu skandirale 'Pavo, mi te volimo', sad dolazi iz Kanade

Mladen Pavičić Pava već decenijama živi u Kanadi
Piše L. S. R.
448519604_7598687233532813_9171054800506025791_n

Fanovi "Plavi orkestar" oduševljeni su najavom da će se 2025. povodom 40. rođendana kultne sarajevske grupe Saši Lošiću Loši i braći Ćeremida pridružiti i prvi gitarista Mladen Pavičić Pava (60).

U vrijeme najveće slave "Plavaca" bio je poznat i kao "Lepi Pava", a zaljubljene djevojke su mu skandirale: "Pavo, mi te volimo", opsjedale su ga na svakom koraku...

S početkom rata u našoj zemlji put ga je odveo na drugi kraj svijeta. Pava s porodicom živi i radi u Kanadi, bavi se muzikom, te posjeduje tonski studio.

Pava je zajedno sa Lošom bio je kompozitor većine njihovih pjesama, među kojima i najpopularnijih "Suada" i "Bolje biti pijan nego star".

Gitarista, koji je nekada bio poznat po plavoj, natapiranoj kosi, danas izgleda potpuno drugačije.

Na jednoj od turneja "Crvene jabuke" bio im je gost te su zajedno odsvirali "Bolje biti pijan nego star" i "Suadu".

Mladen Pavičić Pava Plavi orkestar Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu