selektor nizozemske

Koeman ogorčen na sudije: Poništen nam je regularan gol protiv Francuske

Nizozemski selektor Ronald Koeman rekao je da je sudija pogriješio kada je poništio pogodak njegovoj reprezentaciji protiv Francuske na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, ali je dodao da su obje selekcije zadovoljne po bodom u derbiju grupe D (0:0).

Pogodak Xavija Simonsa u drugom poluvremenu poništen je jer je njegov saigrač Denzel Dumfriese stajao u ofsajdu pored golmana "Trikolora" Mikea Maignana.

VAR je potvrdio ovu odluku nakon duge sudačke analize.

Međutim, Koeman je rekao da je nakon toga pogledao snimak i da se ne slaže s engleskim sudijom Anthonyjem Taylorom.

"Pozicija Dumfriesa je u ofsajdu, to je istina. Međutim, on ne ometa golmana.

A kada se to ne dogodi, onda je to legalan gol po mom mišljenju.

Je li im trebalo pet minuta da to provjere, jer je bilo tako teško? Ne razumijem ovo", dodao je Koeman.

Međutim, kraj bez golova bio je zadovoljavajući ishod za obje selekcije, jer su i Nizozemska i Francuska sa po četiri boda gotovo sigurne za plasman u osminu finala uoči posljednjeg kola grupne faze.

"Imamo četiri boda iz dvije utakmice i igrali smo protiv velikih favorita. Ja bih to unaprijed potpisao. Sretan sam, ne znam za vas", upitao je novinare.