Sedam navijača reprezentacije Srbije privedeno je danas nakon sukoba u njemačkom gradu Gelzenkirhenu pred utakmicu Evropskog prvenstva protiv Engleske, saopćila je njemačka policija.
Njemački Bild piše da su pristalice albanske reprezentacije napale navijače Srbije u bašti jednog restorana u Gelzenkirhenu.
Policija je potvrdila za britansku novinsku agenciju PA da su privedeni srpski navijači.
"Došlo je do tuče između navijača Srbije i Engleske. Navijačke grupe su razdvojene. Privedeno je sedam osoba. Bilo je i pritužbi o nanošenju tjelesnih povreda", navodi se u saopštenju policije.
U sukobima navijača u Gelzenkirhenu povrijeđen je navijač Engleske i jedan policajac.
Na društvenim mrežama objavljeni su snimci napada engleskih navijača na pristalice Srbije.