trumpov zvaničnik

Konaković s Hanrahanom u Beču: Snažno partnerstvo posvećeno regionalnoj energetskoj sigurnosti i stabilnosti BiH

"Na marginama 32. zasjedanja Ministarskog vijeća OSCE-a ministar Konaković će održati niz bilateralnih sastanaka
Raport
Piše: Raport
Konakovic hanrahan

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković sreo se s Brendanom Hanrahanom, višim službenikom Biroa za Evropu u američkom State Departmentu na marginama 32. zasjedanja OSCE-ovog Ministarskog vijeća.

OSCE je organizovao Ministarsko vijeće u Beču, a nakon susreta Konakovića i Hanrahana objavljeno je kratko o čemu su i razgovarali.

"Snažno partnerstvo posvećeno regionalnoj energetskoj sigurnosti, stabilnosti i euroatlantskoj budućnosti Bosne i Hercegovine - zajedno sa našim prijateljima i saveznicima", saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova BiH.

 

Ministarsko vijeće je centralno tijelo OSCE-a koje se sastaje jednom godišnje, na nivou ministara vanjskih poslova, sa ciljem razmatranja relevantnih pitanja za OSCE i donošenja odgovarajućih odluka. 

"Na marginama 32. zasjedanja Ministarskog vijeća OSCE-a ministar Konaković će održati niz bilateralnih sastanaka. U okviru boravka u Beču ministar Konaković učestvovat će na sastanku ministara vanjskih poslova Grupe prijatelja Zapadnog Balkana i ministara vanjskih poslova zemalja Zapadnog Balkana. Sastanak će biti posvećen diskusiji o predstojećim prioritetima u procesu integracije Zapadnog Balkana u Evropsku uniju, uz fokus na energiju, sigurnost i produbljivanje evropskih integracija.

Pored ministara vanjskih poslova država članica Grupe prijatelja i zemalja Zapadnog Balkana, na sastanku će učestvovati i visoka predstavnica EU za vanjske poslove i sigurnosnu politiku Kaja Kallas te direktor Sekretarijata Energetske zajednice Artur Lorkowski", ranije je najavljeno iz MVP BiH.

Elmedin Konaković Brendan Hanrahan Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu