Staša Košarac i Srđan Amidžić, SNSD-ovi ministri u Vijeću ministara BiH čija je smjena jučer izglasana u Predstavničkom domu, najavili su povlačenje iz institucija BiH.
Ono su jutros gostovali u programu RTRS-a i komentirali proces koji se vodi protiv Milorada Dodika u Sudu BiH, a u kojem će danas biti izrečena prvostepena presuda.
Oni su insistirali na tome da se radi o montiranom političkom procesu i da nije cilj Dodik - nego entitet RS.
"Ako će se voditi pravom, a trebalo bi, ako će se voditi Ustavom, može se u roku od tri minute izreći oslobađajuća presuda predsjedniku RS", istakao je Košarac.
Poručio je da ukoliko presuda bude osuđujuća, srpski kadrovi će se povući iz institucija BiH.
"Njihov motiv je da presuda bude osuđujuća, nemojte da se lažemo", rekao je Košarac.