konačno se javio

Košarac kaže da je Marta Kos pokušala minimalizirati institucije RS: Sarajevo ne odlučuje bez Banje Luke

Raport.Ba
kosarac 5

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara BiH Staša Košarac izjavio je da bez saglasnosti RS nema evropskog puta Bosne i Hercegovine te da institucije RS moraju biti vidljive u procesu odlučivanja na nivou države o svim pitanjima, uključujući i evropska.

''To je naša politika i više je nego jasna. Da li to ne odgovara nekome u Federaciji BiH, nije naš problem. Činjenica jeste da Sarajevo ne može odlučivati ni o čemu bez saglasnosti Banja Luke'' – poručio je Košarac, koji obavlja i funkciju ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH.

Naglasio je da se odluke o reformskoj agendi i ostalim pitanjima na Vijeću ministara mogu donositi tek kada Vlada RS da saglasnost.

''Onima koji dođu iz EU, poput komesarke za proširenje Marte Kos, koja je pokušala minimizirati institucije RS, ovo je vrlo jasna poruka: bez stava Vlade RS nema odlučivanja na nivou BiH.'' – istakao je Košarac.

Dodao je da to “treba zapamtiti jednom za svagda”.

''RS se pita, a nivo BiH neka čeka odluku RS.'' – naveo je Košarac na Instagramu.

Podsjećamo, Vijeće ministara BiH danas na 61. vanrednoj telefonskoj sjednici nije imalo kvoruma za odlučivanje o Informaciji koja se odnosi na usaglašavanje teksta Reformske agende i Liste reformi. Za ovu tačku glasalo je osam članova, dok dva ministra nisu glasala, saopćeno je iz Vijeća ministara.

Staša Košarac Vijeće ministara Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu