u 93. godini

Košarkaški svijet tuguje: Odlazak arhitekte moćnog Utah Jazza

Bio je nagrađivani trener i izuzetni košarkaški radnik
Raport.Ba
layden

Legendarni trener Utah Jazz i bivši generalni menadžer kluba iz Salt Lake Cityja Frank Layden preminuo je u 93. godini.

Njegova smrt je rastužila navijače Utah Jazza, kao i sve ljubitelje košarke. Layden se smatrao arhitektom moćne ekipe koju je predvodio čuveni dvojac - John Stockton i Karl Malone. Povodom njegove smrti oglasila se NBA liga:

"NBA liga tuguje zbog smrti legende Utah Jazza Franka Laydena. Bio je nagrađivani trener i izuzetni košarkaški radnik".

Layden je bio trener Utaha od 1981. do 1988. godine, nakon čega je obavljao dužnost generalnog menadžera. On je bio najzaslužniji za dovođenje Stocktona i Malonea, legendarnog dvojca koji je cijelo desetljeće poslije predvodio klub do odličnih rezultata, iako nisu došli do titule.

Podsjetimo, Layden i Utah su 1984. odabrali Stocktona kao 16. izbor na draftu, a godinu poslije 13. izbor je bio Karl Malone.

Frank Layden NBA Utah Jazz Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu