Liga nacija

Kosovo pobijedilo na Kipru: Utakmica prekidana zbog transparenta “Kosovo je Srbija”

Nogometaši Kosova pobijedili su večeras u gostima Kipar s čak 4:0, u drugom kolu grupe 2, C divizije Lige nacija.

Strijelci za Kosovo bili su Vedat Muriqi iz jedanaesterca u devetom i 21. minuti, Albion Rrahmani. 48. i Lumabradh Dellova u 55. minuti. Kosovo je u prvom kolu na domaćem terenu poraženo od Rumunije, dok je Cipar u gostima savladao Litvaniju.

U sljedećem kolu Kosovo dočekuje Litvaniju, dok Kipar dočekuje Rumuniju.

U jednom trenutku utakmica je prekinuta zbog natpisa "Kosovo je Srbija". Transparent je izvješen na ogradi stadiona u Larnaki, a dodan je i jedan "Kipar je Grčka". Ubrzo je glavni sudac susreta zaustavio igru, kako bi policija mogla intervenirati i ukloniti natpis.