Dok se Apple navodno sprema ući na tržište preklopnih uređaja s modelom netipičnih dimenzija, južnokorejski div ne planira prepustiti dominaciju bez borbe. Najnoviji izvještaji sugeriraju da Samsung razvija uređaj kodnog naziva „Wide Fold” s dizajnom u stilu pasoša, koji će direktno parirati nadolazećem konkurentu iz Cupertina.
Rat za prevlast na tržištu preklopnih pametnih telefona ulazi u novu fazu. Iako se godinama špekuliralo o Appleovom ulasku u ovaj segment, najnovije glasine o specifikacijama njihovog prvog preklopnog uređaja potaknule su hitnu reakciju Samsunga. Kao pionir ove kategorije, Samsung navodno radi na potpuno novom, širem formatu uređaja.
Specifikacije koje mijenjaju sve Prema izvještaju portala ETNews, Samsungov novi uređaj će se značajno razlikovati od dosadašnje uske siluete Galaxy Z Fold serije. Ključne karakteristike uključuju: Unutrašnji ekran od 7,6-inčni OLED panel sa omjerom stranica 4:3 i vanjski ekran od 5,4 inča, ali sa znatno širom i upotrebljivijom površinom.
Takozvani „passport-style” dizajn (format pasoša) koji je širi i niži, što olakšava tipkanje i čitanje teksta.
Direktan udar na Apple Samsungova strategija je jasna: ponuditi direktnu alternativu korisnicima koji preferiraju širi format prije nego što Apple uopće stigne na tržište. Dimenzije su gotovo identične onima koje se pripisuju iPhone Foldu, za koji se priča da će imati unutrašnji ekran od 7,58 inča.
Osim novog oblika, izvještaji navode da će ovaj model podržavati 25W bežično punjenje (vjerovatno Qi2 standard sa magnetima), što će biti prvi put za Samsungovu preklopnu liniju, a tu tehnologiju će prethodno uvesti Galaxy S26 Ultra.