Hrvatski pustolov Kristijan Iličić javio se sa Antarktika i kako je poručio ostavrio je svoj dječački san.
"Ovim korakom zatvaram krug koji je započeo kao dječački san. Posjetio sam sve države svijeta i svih sedam kontinenata.
Niko prije mene u povijesti Hrvatske nije napravio ovo.
Nakon gotovo 20 godina putovanja, hiljada i hiljada dana na putu i bezbroj granica, s Antarktikom zatvaram jedno veliko poglavlje svog života.
Poglavlje koje me oblikovalo, lomilo, učilo i vodilo dalje nego što sam ikad mogao zamisliti.
Zahvalan na svemu", poručio je na Instagramu.
Pratioci su ga obasuli čestitkama i lijepim riječima.
Prije polaska ka Antarktiku Ilićić je objavio:
"S nama na Antarktiku putuje i bivša predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar-Kitarović. Ponosni smo što na ovoj jedinstvenoj ekspediciji imamo ljude koji razumiju težinu i vrijednost ovakvog putovanja. Antarktika ne bira slučajno, ona bira one koji su spremni izaći iz zone komfora.