Kuvajtsko ministarstvo vanjskih poslova najoštrije je osudilo iranski napad na svoju teritoriju, koji je Teheran ranije opravdao tvrdnjom da je ciljao američku vazdušnu bazu u znak odmazde za napade SAD-a.
Kuvajtske vlasti su u službenom saopštenju ove udare nazvale gnusnim i ponovljenim, upozorivši da oni predstavljaju opasnu eskalaciju sukoba u regiji.
Kuvajt najavljuje odgovor
U zvaničnoj izjavi se ističe da Kuvajt zadržava puno pravo na preduzimanje svih potrebnih mjera kako bi očuvao vlastitu sigurnost i odbranio svoju teritoriju.
Vlasti ove zemlje poručile su da Iran smatraju potpuno odgovornim za ove činove agresije.
Inače, Kuvajt predstavlja ključno uporište američke vojske u regiji, s obzirom na to da se na njegovoj teritoriji nalaze najmanje tri velike američke baze – Camp Arifjan, vazdušna baza Ali Al Salem, te Camp Buehring.