superkup evrope

Kylian Mbappé majstorski pogodio na debiju i srušio Atalantu

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su prvi trofej u novoj sezoni. U duelu Superkupa Evrope, oni su večeras u Varšavi trijumfovali nad Atalantom, rezultatom 2:0 (0:0), pri čemu je Kylian Mbappé postigao gol na debiju za Kraljeve.

Nakon slabog prvog dijela, Madriđani su u drugom uspjeli da probiju odbranu suparnika i da postignu dva gola. Pored Mbappéa pogodio je Valverde, dok je Vinisius namjestio oba pogotka.

Time je Real stigao do šestog naslova pobjednika Superkupa Evrope, i to u devetom duelu.

Prvo poluvrijeme donijelo je prilično skromnu predstavu – naročito kada je u pitanju sastav Reala. Doduše, nisu igrači Atalante pokazali nimalo respekta prema rivalu, igrali su jako organizirano, ali mimo nekoliko polušansi na obje strane nismo vidjeli gotovo ništa.

Tako je bilo sve do sudijske nadoknade, kada se, nakon šuta Rodriga, zatresla prečka tima iz Bergama.

Drugi dio otvoren je izvrsnim šutem Pašalića glavom, a Kurtoa je fenomenalnom paradom sačuvao mrežu.

Gol smo vidjeli u 60. minutu, i to u mreži Atalante. Belingem je poslao loptu ka Vinisiusu, on je provukao do Valverdea koji je bio sam u petercu i ostalo mu je da ispruži nogu kako bi ona završila u nebranjenom dijelu mreže. Bio je to prvi kiks odbrane italijanske ekipe večeras.

Vinisius je već u sljedećem minutu bio sam ispred Musa, ali je golman Atalante odlično odbranio.

U 68. minuti, pogodio je Kylian Mbappé. Vinisius kao da je gledao upravo gdje se nalazi Francuz, odlično ga je pronašao, a on je sa 11 metara plasirao loptu u gol.

Carlo Ancelotti od tada je napravio niz izmjena, na teren je, između ostalih, ušao Luka Modrić, potom i Arda Guler, a rezultat se do kraja nije mijenjao.