premier liga

Latino dvojac odveo Liverpool na vrh tabele

Liverpool je u utakmici petog kola Premier lige pobijedio kući Bournemouth 3:0 te se tako popeo na vrh tabele Premier lige. Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu, nakon kojeg je ekipa Arnea Slota vodila 3:0. Luis Diaz zabio je dva gola u dvije minute.

Najprije je pogodio u 26. minuti, a nakon toga i u 28. na dodavanje Trenta Alexandera-Arnolda. Nakon njega pogodio je i Darwin Nunez u 37. minuti nakon sjajne solo-akcije. Do kraja susreta Bournemouth je imao svojih prilika, ni nije ih uspio iskoristiti.

Tottenham je pobijedio Brentford 3:1. Već u prvoj minuti gosti su stigli u vodstvo golom Bryana Mbuema, ali uslijedio je preokret Spursa. Dominic Solanke, Brennan Johnson i James Maddison pogađali su za pobjedu Tottenhama, koji je deseti na tabeli.

Everton je ostao najlošija ekipa lige. Tek prvi bod uhvatio je remijem s Leicesterom. Southampton je zamalo Ipswich. Tyler Dibling donio je svojim pogotkom prednost Saintsima u petoj minuti, no izjednačio je u sudijskoj nadoknadi Sam Morsy.

West Ham - Chelsea 0:3
Aston Villa - Wolverhampton 1:1
Fulham - Newcastle 3:1
Leicester Everton 1:1
Liverpool - Bournemouth 3:0
Southampton - Ipswich 1:1
Tottenham - Brentford 3:1