vratio se u sloveniju

Legenda evropskog fudbala dolazi na Grbavicu

Raport.Ba
ilicic

Fudbalski klub Željezničar saznao je ime protivnika u prvom pretkolu Konferencijske lige – sarajevski klub igrat će protiv slovenskog predstavnika Kopra.

Koper je prethodnu sezonu okončao na trećem mjestu Prve lige Slovenije, sa osam bodova zaostatka za šampionom Celjem, a u finalu Kupa Slovenije poraženi su upravo od Celja.

Novo pojačanje Kopera

Plavi su dobili izuzetno ozbiljnog i neugodnog rivala, koji je dodatno ojačao tim pred evropske izazove – klub je danas predstavio novo pojačanje, Josipa Iličića, legendu slovenskog fudbala i bivšeg asa Atalante.

Iličić, koji je ostavio dubok trag u italijanskoj Seriji A, veliki je prijatelj Edina Džeke. Njih dvojica često provode vrijeme zajedno, a nedavno su zajedno gledali prijateljski meč između Slovenije i BiH.

Prvi susret između Željezničara i Kopra igra se 10. jula na stadionu Grbavica, dok je revanš zakazan za 17. juli u Sloveniji.

FK Željezničar Josip Iličić Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu