haos na sceni

Legendarni bend otpustio bubnjara - drugi put u samo mjesec. 'Tražili su da kažem da sam odustao. Nije istina'

Raport.Ba
starki 5

Bubnjar benda "The Who", Zak Starkey, otpušten je iz legendarne britanske grupe, što je drugi put da odlazi u posljednjih mjesec.

Gitarist benda Pete Townshend na Instagramu je objavio:

"Nakon mnogo godina sjajnog rada Zaka na bubnjevima, došlo je vrijeme za promjenu.

Novi projekti

Dirljivo vrijeme. Zak ima puno novih projekata u pripremi i želim mu sve najbolje."

Objava dolazi sedmicama prije oproštajne turneje kultne britanske rock grupe.

Kao odgovor, Starkey, koji je bio član benda od 1996., naveo je na Instagramu da "nikada ne bi odustao" i da je doživio "sedmice haosa".

"Otpušten sam dvije sedmice nakon ponovnog angažmana i zamoljen sam da dam izjavu u kojoj ću reći da sam odustao kako bih slijedio svoje druge muzičke pothvate.

Nije istina. Volim 'The Who' i nikada ne bih odustao i iznevjerio toliko nevjerovatnih ljudi koji su me branili kroz svo ovo ludilo", poručio je on.

Svađe zbog koncerata

U aprilu su se pojavili izvještaji da je bend donio "kolektivnu odluku" da otpusti Starkeyja nakon svađe oko njihovih koncerata u Teenage Cancer Trustu u martu.

Recenzija jednog koncerta, objavljena u Metrou, sugerirala je da je frontmen Roger Daltrey bio "frustriran bubnjevima tokom nekih pjesama".

U to vrijeme, 59-godišnji bubnjar rekao je da je "iznenađen i rastužen" vijestima o otkazu.

Tri dana nakon što su se pojavili izvještaji, na službenim stranicama benda na društvenim mrežama objavljeno je da se "ne traži da se Starkey povuče iz 'The Whoa'".

Starkey također svira bubnjeve za grupu "Mantra Of The Cosmos" - zajedno s kolegama muzičarima Shaunom Ryderom i Bezom iz "Happy Mondays" te Andyjem Bellom iz "Ridea" i "Oasisa".

Prethodno je svirao s "Oasisom", "Lightning Seedsom" i Johnnyjem Marrom.

The Who Zak Starkey Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu