Liga prvaka: Ajax razbio Rangers, Sporting siguran protiv Eintrachta

Dvije utakmice prvog kola Lige prvaka odigrane su danas u ranijem terminu. Ajax je s uvjerljivih 4:0 pobijedio Glasgow Rangers, dok je Sporting s 3:0 bio bolji od Eintracht Frankfurta, aktuelnog osvajača Evropa lige.

Ajax pregazio Rangers

Ajax je dominirao te zasluženo poveo u 17. minuti. Steven Berghuis je ubacio i pred golom Rangersa pronašao Edsona Alvareza. Meksikanac je dobro reagirao i zabio glavom. Nizozemci nisu stali, već su u razmaku od dvije minute zabili još dva gola. U 32. minuti strijelac je bio Berghuis.

Lopta se na putu do gola nakon njegova udarca odbila od stopera Rangersa Jamesa Sandsa i prevarila golmana Jona McLaughlina, no gol je pripisan Berghuisu. Ubrzo je Mohammed Kudus probio lijevu stranu i snažno gađao drugi kut, gdje se lopta odbila od stative u gol.

U 71. minuti je zbog zaleđa poništen gol hrvatskom reprezentativcu Borni Barišiću, dok je konačnih 4:0 u 80. postavio Steven Bergwijn. Odbrana Rangersa pogriješila je u dodavanju, što je Bergwijn iskoristio, uzeo loptu i zaobišao suparničkog golmana. Nije imao problem gurnuti loptu u praznu mrežu.

Fantastično drugo poluvrijeme Sportinga

Utakmica Eintrachta i Sportinga u prvih 45 minuta nije bila ni izbliza tako zanimljiva. Istakao se napadač njemačkog kluba Randal Kolo Muani, čije je udarce u trećoj i 44. minuti zaustavio golman Adan. Sporting je, pak, zaprijetio preko Marcusa Edwardsa u 36. minuti.

Kevin Trapp je dobro reagirao i zaustavio loptu na putu do mreže. Osim toga, sudac Orel Grinfeld je u 12. minuti dosudio penal nakon prekršaja pa ga poništio nakon VAR provjere. U drugom poluvremenu, u svega dvije minute, Sporting je riješio pitanje pobjednika.

Najprije je Marcus Edwards uz malo sreće u 65. minuti nakon duge akcije zabio za vodstvo, dok je u 67. Trincao dobro reagirao nakon polukontre i s otprilike pet metara zatresao mrežu. Utakmica je zaključena osam minuta prije kraja. Pedro Porro je prošao dvojicu suparničkih igrača i u sredini pronašao Nuna Santosa, a on pogodio pokraj golmana Trappa.