Liga prvaka: Bayern ponizio Barcelonu. Ispao i Atletico

Bayern je u duelu petog kola evropske nogometne Lige prvaka bez većih problema pobijedio Barcelonu.

Katalonski velikan se oprašta od ovog natjecanja nakon 0:3 na Nou Campu.

Sudbina Katalonaca, koji imaju još jednu razočaravajuću sezonu u Ligi prvaka, ovisila je o ishodu ranijeg dvoboja ove skupine, u kojem su se sastali Inter i Viktoria Plzen.

Kako je Inter pobijedio, Barcelona ni teoretski više nije mogla proći, čak i da je večeras pobijedila Bavarce. Barca nastavlja svoj put u nokaut fazi Evropske lige.

Nakon remija na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena (2:2) od elitnog evropskog takmičenja se oprašta i drugi španski velikan, Atletico Madrid.

Nap reprezentativac Sead Kolašinac igrao je od 60. minute u porazu Marseillea od Eintrachta (1:2).

Rezultati 5. kola: Club Brugge - Porto 0:4, Inter - Plzen 4:0, Ajax - Liverpool 0:3, Napoli - Rangers 3:0, Atletico Madrid - Bayer Leverkusen 2:2, Barcelona - Bayern Munchen 0:3, Eintracht Frankfurt - Marseille 2:1, Tottenham - Sporting Lisabon 1:1.

Poredak: GRUPA A: Napoli 15, Liverpool 12, Ajax 3, Rangers 0.

GRUPA B: Club Brugge 10, Porto 9, Atletico Madrid 5, Bayer Leverkusen 4.

GRUPA C: Bayern Munchen 15, Inter Milano 10, Barcelona 4, Plzen 0.

GRUPA D: Tottenham 8, Sporting Lisabon 7, Eintracht Frankfurt 7, Marseille 6.

Kolo prije kraja prva dva mjesta i plasman u osminu finala Lige prvaka osigurale su dvije vodeće ekipe u grupama A, B i C. U grupi D sve je otvoreno.

Trećeplasirane ekipe u grupama sezonu će nastaviti u nokaut-fazi drugog po kvalitetu kontinentalnog takmičenja, Evropskoj ligi.