Liga prvaka: City i Real ubjedljivi, PSG savladao Juve, potop RB Leipziga

Završeno je prvih šest mečeva prvog kola ovogodišnje Lige prvaka. Manchester City je sa ubjedljivih 0:4 savladao Sevillu, a ponovo je glavnu ulogu igrao Erling Haaland sa dva pogotka, uz njega su mrežu domaćina pogađali i Foden te Dias.

Aktuelni prvak Evrope Real Madrid je gostovao u Glasgowu kod Celtica i sa 0:3 otvorio novu sezonu, pogađali su Vinicius Junior, Luka Modrić i Eden Hazard. Loša vijest za Real je što se povrijedio Karim Benzema koji je igru morao napustiti u prvom poluvremenu.

Shakthar je iznenađujuće lako došao do ubjedljivog trijumfa u Leipzigu protiv domaćeg Red Bulla. Ukrajinci su slavili golovima Shveda, te Mudryka i Traorea za izuzetno važnu pobjedu, za domaćine je pogodak postigao Simakan.

Milan i Salzburg su podijelili bodove, Okafor je pogodio za domaćine, a Saelenakers je donio izjednačenje i bod gostima iz Italije.

PSG je u derbiju kola savladao Juventus sa 2:1 golovima Mbappea u 5. i 22. minuti, dok je McKenzie postigao počasni pogodak za Staru damu.

Benfica je bila sigurna protiv Maccabi Haife sa 2-0, dok su ranije svje mečeve igrali Dinamo Zagreb i Chelsea, Modri su napravili veliku senzaciju golom Mislava Oršića, dok je Borussia Dortmund sa sigurnig 3:0 savladala FC Kopenhagen.