Liga prvaka: Krunić se radovao. Šok za Messija, Neymara i Mbappea

Liga prvaka se vratila u evropski nogomet nakon zimske pauze.

Odigrana su prva dva meča osmine finala u kojima su se sastali Milan (Italija) - Tottenham (Engleska) i Paris Saint Germain (Francuska) - Bayern Munchen (Njemačka).

Liga prvaka: Krunić igrao od prve minute

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić igrao je od prve minute za Milan. Rossoneri su na svom terenu slavili protiv Tottenhama sa minimalnih 1:0.

Jedini gol postigao je španski veznjak Brahim Diaz već u 7. minuti meča.

Diaz: Strijelac za Milan (Foto: UEFA)

Kingsley Coman je obilježio svoj 50. nastup u UEFA Ligi prvaka u velikom stilu. Napadač Bayerna postigao je pogodak protiv svojih bivših poslodavaca u PSG-u i to u 53. minuti.

To je Comanov prvi pogodak u elitnom kontinentalnom takmičenju od prošle sezone. Tada je u ovoj istoj fazi zabio gol u prvoj utakmici osmine finala protiv Salzburga.

Zaigrao i Mbappe

To je bio i jedini pogodak na meču. To znači da prvaka Njemačke revanš na svom terenu dočekuje sa golom prednosti. Napad PSG-a predvodili su Lionel Messi i Neymar.

Mbappeu nije priznat pogodak (Foto: UEFA)

Sa klupe im se tokom meča priključio i roviti Kylian Mbappe. U PSG-u su šansu dali i 16-godišnjem talentu Warren Zaire-Emeryju koji je igrao do 57. minute. Tada je na teren ušao i Mbappe umjesto Carlosa Solera.

Međutim, zvijezdama krcata ekipa iz Pariza nije uspjela naći put do mreže Bavaraca. Mbappe je u finišu uspio pogoditi mrežu. Međutim, gol nije priznat zbog ofsajda. Takva je bila odluka VAR-a.

PSG je u prvom poluvremenu imao samo jedan šut na gol Bayerna.

Bilo je to najmanje šuteva francuskog tima nakon 2016. godine u prvom poluvremenu u Ligi prvaka protiv engleskog Manchester Cityja (također 1).

Na kraju je omjer udaraca u okvir bio 6/4 za Bayern.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi drugog dijela ostali sa igračem manje. Zbog dva žuta kartona isključen je Benjamin Pavard.