Lionel Messi imao debi iz snova za Inter Miami

Jedan od najočekivanijih sportskih debija u Sjedinjenih Amerikih Država opravdao je očekivanja. Čak i više od toga.

Lionel Messi, sedmerostruki osvajač Zlatne lopte za nogometaša godine u svijetu, ušao je s klupe i zabio jedan od svojih poznatih slobodnih udaraca u nadoknadi drugog poluvremena.

Time je njegov Inter Miami savladao meksički Cruz Azul sa 2:1.

Ušao s klupe

Bilo je 21:26 sati po lokalnom vremenu kada se legendarni napadač (36) prestao zagrijavati ispred prepunih tribina, zgrabio ružičasti dres i u 54. minuti zamijenio 18-godišnjeg veznjaka Benjamina Cremaschija, koji je i sam argentinskog porijekla.

Messijev prvi historijski pogodak dogodio se u sudačkoj nadoknadi, prenosi ESPN.

Kad su gosti napravili prekršaj na 20 metara od gola, svi su znali šta bi se moglo dogoditi.

Messi je svojom legendarnom lijevom nogom "zakucao" loptu u mrežu iz slobodnog udarca. Nakon toga je 21.000 navijača na rasprodanom stadionu gotovo poludjelo.

Trenutak za ponos

"Bila je ovo jako dobra utakmica za nas. Tražili smo utakmicu poput ove i dali pobjedu navijačima.

"Želim zahvaliti svim ovim ljudima. Oni čine da se osjećam dobrodošao ovdje. Veoma sam sretan što im mogu vratiti pobjedom", rekao je Messi.

Za Miami, koji ima najgori učinak u američkoj MLS ligi ove sezone, ovaj pogodak je bio savršen početak nove ere.

Inače, ovaj duel odigran je u okviru Leagues Cupa, takmičenja u kojem učestvuju klubovi iz američkog MLS-a i meksičkog šampionata.

"Ovo je pravi trenutak za ovu zemlju. Ovo je takav trenutak i za ligu.

I to je trenutak velikog ponosa za nas", rekao je suvlasnik Inter Miamija, legendarni engleski nogometaš David Beckham.